1. POZNANIE Mając na uwadze, że to Państwo będziecie użytkownikami zaprojektowanych przez nas wnętrz, projektowanie zaczynamy od wspólnego spotkania. Poznajemy się nawzajem, pytamy o styl życia, ulubione miejsca, materiały. Chcąc spełnić Wasze oczekiwania względem planowanej inwestycji zapytamy o budżet, jaki chcenie przeznaczyć na jej realizację. Bazując na tych informacjach świadomie poprowadzimy Was przez cały proces inwestycyjny.

2. INWENTARYZACJA Staramy się, jak tylko to jest możliwe, odbyć wizję lokalną i dokonać niezbędnych pomiarów. Potrzebujemy ich do precyzyjnego projektowania. Jeśli będzie to niemożliwe, poprosimy Was o rysunki z wymiarami poszczególnych pomieszczeń. Możemy teraz przystąpić do projektowania.

3. UKŁAD FUNKCJONALNY  opracowujemy propozycje układu pomieszczeń. Znajdujemy rozwiązania, szlifując te najbardziej optymalne i ergonomiczne. Podejmujemy decyzje co do lokalizacji ścian działowych oraz kształtu poszczególnych pomieszczeń.

4. KONCEPCJA PROJEKTOWA nadajemy na tym etapie indywidualny charakter projektowanym wnętrzom. Spośród niezliczonej ilości materiałów wybieramy te, które będą odpowiadać stylistyce oraz budżetowi jaki planujecie zainwestować w realizację wnętrz. Większość materiałów będzie można obejrzeć i dotknąć, by móc świadomie podjąć decyzję o ich jakości. Przekazujemy zaakceptowaną koncepcję by wykonawcy mogli przygotować się do prac wykończeniowych.

5. WIZUALIZACJE poruszamy się po projektowanych pomieszczeniach formie 3D. Do wybranych pomieszczeń sporządzamy wizualizacje, które ułatwią podjęcie ostatnich decyzji.

6. PROJEKT TECHNICZNYsporządzamy szczegółowe rysunki techniczne. Oddajemy w Wasze ręce m.in. plan zmian budowlanych, schematy instalacji elektrycznej, wod.-kan.,  oraz c.-o..  Opracowanie jest w formie książki z opisem technicznym, rysunkami w skali 1:25, wizualizacjami, zestawieniem ilościowym i materiałowym. Dokumentację przekazujemy również drogą elektroniczną w postaci PDF i JPEG.

7. REALIZACJA moment pełen wyzwań dla Państwa. Proces realizacyjny będzie dla Was najbardziej absorbującym etapem całego przedsięwzięcia. Będziecie często bywać na budowie, pilnować jej przebiegu, organizować zakupy i dostawy materiałów oraz odpowiadać na liczne pytania wykonawców. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem jest realizacja prac wykończeniowych. Dlatego oferujemy pomoc naszym Inwestorom również po zakończeniu prac projektowych. 

Oferujemy konsultacje na każdym etapie prowadzonej inwestycji. Nadzorujemy prace, projektujemy i produkujemy meble, współpracujemy ze sprawdzonymi ekipami fachowców. Jeśli potrzebne jest większe wsparcie, oferujemy usługę projektową z nadzorami autorskimi "pod klucz". W jej ramach wyręczamy z trudów związanych z realizacją całego przedsięwzięcia. Organizujemy proces budowlany, tworzymy harmonogram dostaw oraz prac wykonawców, pilnujemy przebiegu  tak by nasi Klienci mogli zaoszczędzony w ten sposób czas wykorzystać dla siebie.


Rafałowicz Studio - Projektowanie Wnętrz 
© All rights reserved

Łódź   Warszawa  Wrocław  Poznań  Trójmiasto
info@rafalowicz.com.pl